Nowe atrakcje w Mielnie – Leśna Pętla Przygód i Tajemnic
Mielno to jedna z nadbałtyckich perełek, wybór wielu turystów. Wart wiedzieć, ze ta popularna miejscowość stale się rozwija, a ostatnie inwestycje mają na celu podniesienie walorów i zwiększenie ilości atrakcji turystycznych nadmorskiego kurortu. Najnowszą propozycją na sezon letni 2018 ma być „Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie”, czyli specyficzna ścieżka edukacyjno – przyrodnicza, prezentująca zarówno walory naturalne, przyrodnicze, jak i historyczne.

Dlaczego tak lubimy Mielno
Mielno należy do ulubionych miejsc pod względem turystycznym. Malowniczo położone na Wybrzeżu Słowińskim, zapewnia turystom dostęp do nadbałtyckich plaż oraz do jeziora Jamno. Nadmorska plaża w Milenie jest zaliczana do najlepiej strzeżonych, jest czysta i szeroka. Dla amatorów spokojniejszego wypoczynku nad wodą alternatywą jest relaks nad jeziorem. W Mielnie można także spacerować, jeździć na rowerach. Deptakiem dotrzemy do sąsiadującego Unieścia. Niedaleko jest słynna latarnia w Gąskach. Warto również wybrać się na spacer do Mielenka, do którego prowadzi zachwycająca aleja lipowa, ponad 150 letnie rozłożyste drzewa chronią przed promieniami słonecznymi.

Fot: wikipedia
Co nowego w Mielnie
Latem ubiegłego roku zatwierdzono dofinansowanie budowy nowej promenady w Mielnie, zaś w pobliskich Chłopach ma powstać skarbnica wioski rybackiej. Kolejną inwestycją zaplanowaną na przyszły rok jest wspomniana „Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie”. Ścieżka pozwoli poznać najbardziej charakterystyczne i godne uwagi miejsca. Będzie prowadzić po terenach leśnych od ulicy 1 Maja do ulicy Kościelnej i obejmie aż piętnaście atrakcji, zakątków malowniczych krajobrazowo i atrakcyjnych historycznie. Turyści obejrzą np. stare wydmy, grodziska i poniemieckie bunkry zbudowane podczas II wojny światowej, wielkie figury szyszek oraz tarasy widokowe. Trasa na planie pętli to świetny pomysł na rodzinne wyprawy (z dziećmi), szkolne wycieczki itp.

Fot: wikiepdia
Projekt powstaje zgodnie z założeniami 4 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Naturalne otoczenie człowieka”, działanie 4.1 „Dziedzictwo kulturowe”. Uruchomienie ścieżki zaplanowano na czerwiec 2018 r.