Narciarskie stoki i wyciągi gotowe na przyjęcie turystów

Można śmiało powiedzieć, że sezon narciarski ruszył pełną parą. Ferie zimowe to ostatni dzwonek, większość ośrodków, wyciągów i stoków czeka już na amatorów zimowej aktywności. Do wyjazdu mogą spokojnie przygotowywać się wielbiciele szusowania po świętokrzyskich stokach i ci, którzy preferują uroki Pienin.

szczawnica
Szczawnica
Fot: PKL

Na narty w Góry Świętokrzyskie

Góry Świętokrzyskie to nie tylko piękne tereny, krajobrazy i znane szlaki dla piechurów. Narciarze również cenią sobie wysoko tutejsze stoki, dlatego na pewno ucieszy ich fakt, że już czekają na turystów z jedną lub dwoma deskami. Narciarze cenią sobie tutejsze trasy – dość łagodne, ale świetnie nadające się zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych amatorów białego szaleństwa. Wszystkie trasy są oświetlone, ratrakowane i wyposażone w sprzęt do sztucznego naśnieżania. Turyści mogą korzystać z  parkingów, gastronomii oraz wypożyczalni sprzętu.

Na dobry początek uruchomiono wyciągi w ośrodkach Szwajcaria Bałtowska w Bałtowie i w centrum „Stadion” w Kielcach, kolejne zostaną wkrótce otwarte.  Cztery trasy w Szwajcarii Bałtowskiej pokrywa już solidna warstwa śniegu, a na gości czekają liczne atrakcje i promocje. Wypoczynek rodzinny zapowiada się ciekawie, poza szusowaniem na stokach można np. wybrać się do Wioski św. Mikołaja i Krainy Królowej Śniegu i to w czasie całego pobytu – wystarczy jednorazowy zakup biletu.

W Kielcach czynne są już dwa wyciągi w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „Stadion” – taśmowy dla małych narciarzy i duży na zboczu Pierścienicy. Warto również zajrzeć na położone obok lodowisko. Już wkrótce nastąpi otwarcie wyciągów w Niestachowie, Tumlinie, Bodzentynie, Krajnie oraz w Konarach obok Sandomierza.

wyciag
Wyciąg – Szwajcaria Bałtowska
Fot: wikipedia

A może Palenica w Szczawnicy?

Na pierwszych narciarzy i snowboardzistów gotowa jest także Palenica. Oddano już dwie trasy:

  • Szafranówkę, idealne miejsce dla poczatkujących – ponad 350 metrowy, łagodny, oświetlony zjazd,
  • Palenicę II – prawie 2 kilometry oświetlonej trasy dla średniozaawansowanych, chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi.

Szczawnica – położona malowniczo w Beskidzie Sądeckim – to wybór turystów praktycznie przez cały rok. Zimą największym powodzeniem cieszy się oczywiście ośrodek Palenica, który oferuje trasy zjazdowe o zróżnicowanym poziomie trudności. Warto skorzystać z przewidzianych na ten sezon promocji, np. skipassów rodzinnych dostępnych w kasach oraz online. Przez Internet można kupić kartę PKLpass, której użyjemy przez wiele sezonów także w innych ośrodkach PKL.

Przeczytaj również Rodzinne wakacje w Piwnicznej – dom w górach i liczne atrakcje