Jesienne urlopy w basenie Morza Śródziemnego

Wyjazd na urlop w gorącym sezonie letnim ma swoje blaski i cienie. Zwolennicy wypoczynku jesiennego narzekają np. na letnie upały, tłumy turystów i zdecydowanie wyższe ceny. Szczególnie kusząco prezentują się urlopowe eskapady do krajów, w których wrześniowa czy październikowa aura kojarzy się słusznie z pięknym, słonecznym latem.

Fot: shutterstock, Sycylia
Fot: shutterstock, Sycylia

Jednym z najpopularniejszych jesiennych kierunków są kraje leżące nad Morzem Śródziemnym. Wielu turystów chętne kieruje się do Włoch, Grecji, Hiszpanii czy Portugalii. Przyjrzyjmy się zatem kilku interesującym, atrakcyjnym miejscom, które rozpieszczą nas piękną pogodą we wrześniu i październiku.

Wyspa Słońca, czyli włoska Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Warto także wiedzieć, że jest to miejsce, które charakteryzuje się największą ilością słonecznych godzin w ciągu roku i to na skalę całej Europy. Wrześniowa aura jest wyjątkowo przyjazna, średnie temperatury wynoszą ok 25°C. Sycylia to wspaniałe plaże, takie jak słynna San Vito Lo. Turyści mogą tu podziwiać również niezwykłe plaże z czarnym wulkanicznym piaskiem oraz słynną Etnę (wulkan). Sycylia to również historia i zabytki, np. miasto Archimedesa, czyli Syrakuzy.

Fot: Shutterstock, Malaga
Fot: Shutterstock, Malaga

Andaluzja w Hiszpanii to m.in. malownicza Malaga, stolica Costa del Sol. Hiszpania słynie ze słonecznej pogody, a Costa del Sol to najcieplejszy region tego kraju. Wybierając się do Malagi praktycznie mamy gwarancję pięknej pogody, ponieważ średnio przypada tu aż 300 słonecznych dni w ciągu roku. Wrześniowa temperatura rzędu 24-25° to spełnione marzenie każdego turysty. Warto również wiedzieć, że jest to miasto słynnego malarza Pablo Picasso oraz najsłynniejszego hiszpańskiego aktora – Antonio Banderasa. Muzeum Picassa, forteca Alcazaba to tylko niektóre zabytki, z których znana jest Malaga.

Fot: Shutterstock, Algavre
Fot: Shutterstock, Algavre

Portugalia to wiele pięknych miejsc, wśród których jest również Algavre. Tu nawet zimą temperatura jest przyjazna (ok. 15-20°C). Algavre to idealne miejsce dla amatorów opalania, wędrówek, piękna przyrody oraz miłośników sportów wodnych. Plaże to oczywiście ogromny atut Algavre, warto zobaczyć np. te położone w okolicach Monte Clerigo czy też Lagos.