Purina One radzi – kociarze w podróży

Złota polska jesień to praktycznie ostatnie chwile na zaplanowanie naprawdę atrakcyjnych wypadów – dłuższych i krótszych. Wrzesień, a czasem także październik, to przecież nadal słoneczne dni, wszystkie barwy jesieni i babie lato. To również zdecydowanie korzystniejsze ceny ofert turystycznych i noclegów. Jesienią nawet najbardziej znane miejscowości i kurorty przestają być zatłoczone, gwarne i hałaśliwe.

kot w podrózy
Fot: Shutterstok

Z całą pewnością jest to doskonały czas na wyjazd rodzinny wraz z ukochanym czworonogiem. Wszyscy miłośnicy dumnych persów, „brytyjczyków”, ukochanych dachowców, doskonale wiedzą, że podróż z kotem do najłatwiejszych nie należy. Planując wyprawę z ulubionym mruczkiem należy pamiętać, że koty przywiązują się nie tylko do swoich właścicieli, ale także do miejsc. A zatem nawet najbardziej atrakcyjny wyjazd będzie dla naszego milusińskiego stresem. Oczywiście nie oznacza to, że w ogóle nie można wyjechać na urlop czy weekend z kocurkiem. Warto jednak odpowiednio przygotować taką wspólną wyprawę.

W dobie internetu znalezienie praktycznych, dobrych rad dotyczących podróżowania w przemiłym towarzystwie kota, nie jest wcale trudne. Wiele mądrych porad i sugestii tzw. kociarzy można wyszukać np. w serwisach firm oferujących produkty dla kotów. Strona Purina One i kociarze.pl to wręcz idealne miejsca, jeśli chodzi o zorganizowanie udanej wycieczki dla człowieka i kota. Znajdziemy tu porady dotyczące przewozu kota różnymi środkami transportu – samochodem, samolotem, pociągiem czy autokarem. Dowiemy się jak powinien wyglądać koci ekwipunek – bagaż podręczny i wyprawka na wakacje.
Nie zapominajmy o tym, że już u celu podróży nasz kotek nadal będzie w nowym, stresującym otoczeniu. Ważne jest zatem, aby zapewnić mu bezpieczne, spokojne miejsce i naprawdę uważnie go pilnować.

zrelakwany kot
Fot: kociarze.pl

Warto przekonać się jak wiele ciekawych i naprawdę przydatnych informacji na temat udanych wyjazdów z kotem, dostarczają zarówno artykuły, jak opinie na forum czy blogowe porady w kocim serwisie Purina One.