Kantor internetowy – rozwiązanie dla podróżujących za granicę

Bezpieczeństwo i wygoda podczas zagranicznych eskapad dotyczy także naszych środków finansowych. Dlatego coraz częściej decydujemy się na transakcje bezgotówkowe wyjeżdżając na urlop, w delegację czy weekendową wycieczkę. Utrata gotówki jest praktycznie bezpowrotna, natomiast ubezpieczona karta może uchronić nas przed przykrymi niespodziankami. Dużym udogodnieniem jest też stały dostęp online, jaki zapewnia np. kantor internetowy.

kantor internetowy pozwala na wymianę, zakup gotówki online, banknoty wylatują z laptopa
Fot: kantor.aliorbank.pl

Wszyscy wiemy jak działa tradycyjny kantor i dlaczego korzystamy z jego usług. Wyobraźmy sobie kompleksową obsługę w zakresie wymiany walut, transakcji, przelewów, zleceń i wypłat gotówki bez konieczności poszukiwania takiego miejsca. Szczególnie docenimy to np. podczas urlopu za granicą, kiedy pojawią się nieplanowane wydatki, okazje, z których warto skorzystać. Wymiana walut w kantorze internetowym może odbywać się pomiędzy rachunkami w danym banku. Takie możliwości oferuje np. Alior Bank, a kantor internetowy jako serwis bankowy jest objęty ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

kantor internetowy pozwala na bezpieczny obrót pieniędzmi online
Fot: kantor.aliorbank.pl

Interesującą i praktyczną opcja są na pewno karty walutowe , które można zamówić poprzez kantor walutowy Alior Banku. Oferta dotyczy rachunków prowadzonych w euro, dolarach oraz funtach brytyjskich. Poza standardowymi funkcjami, czyli realizowaniem transakcji np. w hotelach, restauracjach czy sklepach za granicą (również przez PayPass™), karta walutowa może być wykorzystana do płatności internetowych, wypłat z zagranicznych bankomatów w walucie rachunku (bez kosztów przewalutowania). Karty walutowe są dostępne bez żadnych opłat.
Oczywiście korzystając z kantoru internetowego mamy również dostęp do aplikacji mobilnej, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem w kontekście wyjazdów zagranicznych. W każdej chwili można skorzystać z możliwości wymiany dodatkowych środków za pośrednictwem smartfona czy tabletu.

mobilna aplikacja kantor internetowy na smartfonie
Fot: Shutterstock

Dla wygody posiadaczy rachunków walutowych wszelkie formalności związane z rejestracją oraz obsługą kont walutowych (bezpłatne rachunki w 13 walutach zagranicznych) można przeprowadzić online. Z drugiej strony zawsze można skorzystać z opcji rozliczeń gotówkowych, a środki wypłacimy w oddziałach Alior Banku (w PLN, EUR, USD, GBP). Darmowe przelewy, dodatkowe ubezpieczenia karty, stały dostęp do pomocy telefonicznej w call center to kolejne argumenty przemawiające za ofertą nowoczesnego kantoru internetowego.