Majówka, biwak – malowniczo i smacznie

majówka, piknikWypoczynek, wyjazdy urlopowe albo weekendowe niekoniecznie muszą kojarzyć się z dalekimi eskapadami, wielkimi wydatkami, przelotem, rejsem czy wielogodzinną wyprawą. Majówka za miastem, weekend na działce czy wspomnienie o młodzieńczym biwakowaniu, to również doskonały pomysł na relaks w towarzystwie przyjaciół albo na rodzinny wypad.

 

Za nami początek kalendarzowej wiosny i trzeba przyznać, że jak na razie nie możemy narzekać na wiosenną aurę. Warto zatem pomyśleć o aktywnym wypoczynku, zaplanować wspólną wycieczkę. Tym bardziej, że wcale nie musimy organizować eskapady na drugi kraniec Polski czy w zagraniczne plenery. Doskonałą okazją do mile spędzonego czasu może być praktycznie każdy weekend, okres świąt wielkanocnych i oczywiście wyczekiwany majowy weekend. To najbliższe terminy, w czasie których warto aktywnie wypocząć wraz z rodziną. Może być to piesza wycieczka po okolicznych wsiach, miasteczkach, lasach, można poznawać zabytki i muzea w najbliższych okolicach. Zgodnie z powiedzeniem, że cudze chwalicie swego nie znacie, często okazuje się, że kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów od naszego miejsca zamieszkania mieści się wiele atrakcji turystycznych, pięknych plenerów, zabytków itp.

Oczywiście słoneczne i ciepłe dni to także początek sezonu grillowego, a jak wiadomo dania z grilla to specjalność i przysmak Polaków. Pamiętajmy, że grill to nie tylko wypad na działkę czy wyjazd do podmiejskiej restauracji. Grillowane przysmaki możemy potraktować również jako zwieńczenie weekendowego wyjazdu czy długiej majówki. W sklepach znajdziemy dziś szeroki wybór przenośnych, praktycznych urządzeń, które bez problemu zmieszczą się w bagażniku samochodu. Amatorzy wyjazdów krajoznawczych, agroturystyki i pikników w plenerze polecają również bezpieczne, praktyczne i ergonomiczne butle gazowe. Szczególnie, że sprawdzają się również do podgrzewania wody i ogrzania pomieszczeń, czyli stanowią naprawdę praktyczne rozwiązanie dla wielbicieli biwaków, wycieczek itp. Polecam wydajne, lekkie i bezpieczne w transporcie butle gazowe AmeriGas – w podróżach świetnie sprawdzają się butle kompozytowe, które również znajdziecie w ofercie.

W ten sposób możemy zaplanować wyjazd w dowolnym kierunku, zapakować rodzinę, rowery albo wygodne buty, ulubione przysmaki, niewielki grill i praktyczną lekką butlę kompozytową. Ciekawą propozycją może być również wspólne łowienie ryb – wędkarstwo pełnomorskie. Warto zainteresować się ofertą, która obejmuje rejs kutrem i łowienie ryb morskich. Złowione własnoręcznie dorsze czy flądry, upieczone na grillu – trudno chyba o fajniejszą przygodę i lepsze menu na weekendowe, słoneczne popołudnie.