Przyjemna podróż i udane wakacje

Kiedy planujemy podróż, urlop, wycieczkę czy służbowy wyjazd, na pewno zależy nam na tym, aby każdy etap przebiegał bez problemów. Okazuje się jednak, że podróż może być wyjątkowa i przyjemna już od momentu przygotowań i przelotu do naprawdę udanego wypoczynku. Doskonałym przykładem są rozwiązania, jakie zaproponowały ostatnio brytyjskie linie lotnicze oraz biura podróży.

fot: spotify.com
fot: spotify.com

Pasażerowie, którzy często podróżują samolotami doceniają jakość i komfort obsługi linii British Airways. Na uwagę zasługuje również kolejna nowość w ofercie przewoźnika, która jest efektem współpracy British Airways z serwisem muzycznym Spotify. Na stronie linii lotniczych znajdziemy teraz nową aplikację – Spotify Music Travel Guide. Jak łatwo się domyślić jest to znakomita metoda, aby poznać muzykę charakterystyczną dla regionu, który jest celem podróży. Aplikacja jest prosta w obsłudze – najpierw wybieramy kierunek przelotu, a następnie precyzujemy swój gust muzyczny. Na podstawie tych informacji aplikacja Spotify Music Travel Guide tworzy wyjątkową listę utworów, wykonawców, rekomenduje trendy, artystów, natomiast pasażer może ułożyć swoją własną playlistę, idealną na podróż. Na uwagę zasługują również rekomendacje wydarzeń muzycznych w danym miejscu oraz możliwość rezerwacji biletów na koncerty oraz eventy już na stronie linii lotniczych albo za pośrednictwem aplikacji. Na dobry początek pasażerowie mogą komponować playlistę związaną z kierunkami takimi jak Amsterdam, Barcelona, Valletta (Malta), Neapol i Edynburg.

fot:www.holidayopenday.co.uk​
fot:www.holidayopenday.co.uk​

Kolejna ciekawa propozycja rodem z Wysp Brytyjskich to oferta biur podróży Thomson Holidays i First Choice. Jest to usługa internetowa o nazwie „holiday open day”, która ma być pomocą i wsparciem przy planowaniu wymarzonego urlopu. Na stronie internetowej http://holidayopenday.co.uk turyści mają wyjątkową możliwość poznania wybranych miejsc, obejrzenia ich z perspektywy gościa, który spędza tam właśnie jeden z wakacyjnych dni. Przedstawiciele biur zapewniają, że jest to okazja do wypróbowania wakacji przed zakupem i wyjazdem.