Park Kultury w Powsinie

 

Wakacje to czas radości i beztroski. Można je spędzać na sto różnych sposobów. Warto podkreślić jedno – wcale nie trzeba wyjeżdżać w daleką podróż, aby wakacje można było nazwać udanymi i niezapomnianymi. Wiele miast w sezonie letnim zapewnia małym milusińskim wspaniałe atrakcje. Dla mieszkańców Warszawy, idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu (wakacji również) jest Park Kultury w Powsinie, na skraju Lasu Kabackiego.

Park kultury w Powsinie

Tak naprawdę tutaj znajduje się wszystko, czego potrzeba dziecku do bycia szczęśliwym. Przyjeżdżając do Powsina mieszkańcy Warszawy czują się tak, jakby przenieśli się do innego świata. Nic w tym dziwnego, bowiem w Powsinie czeka wiele atrakcji, m.in. odkryty basen składający się z dwóch pływalni (jedna z nich przeznaczona jest dla młodzieży, druga zaś dla dzieci nieco mniejszych), korty tenisowe, boiska sportowe, stoliki szachowe, bilard, kręgielnia z czterema torami do gry, wyposażona w komputerowe oprogramowanie oraz siłownia wyposażona w rowery treningowe, bieżnie, itp.

Jest tutaj też rozległa polana, idealne miejsce do opalania, grillowania i biwakowania. Od strony południowej, park graniczy z Ogrodem Botanicznym PAN, który jest miejscem wartym zobaczenia i zwiedzenia i dzięki któremu dzieci mogą poznać świat roślin w łatwy i przyjemny sposób. Ogromną atrakcją dla dzieci jest również park linowy z czterema trasami wspinaczkowymi o zróżnicowanym stopniu trudności. Latem w powsińskim parku bardzo często odbywają się także festyny, dzięki którym można naprawdę miło spędzić czas.