Pociągiem na majówkę

PKP IC
fot:www.intercity.pl

Pierwszy weekend maja to dla wielu osób szansa na przedsmak letniego urlopu. Niektórzy tak zaplanowali obowiązki zawodowe i domowe, że mogą wygospodarować nawet tydzień odpoczynku. Jest to więc bardzo dobry moment na krótszy albo dłuższy wyjazd w malownicze plenery lub do modnych kurortów. Wychodząc na przeciw potrzebom podróżnych, PKP Intercity przygotowały wiele udogodnień i promocje.

Przede wszystkim, przewidując wzmożone zainteresowanie przejazdami pociągiem, PKP zwiększa już ilość miejsc dla pasażerów. Według zapowiedzi będzie to aż 17 tysięcy dodatkowych miejsc. Od 25 kwietnia systematycznie wzmacniane są pociągi na najbardziej popularnych trasach, np. IC Norwid Kraków – Gdynia, EIC Fredro Warszawa – Wrocław, EIC Chrobry Warszawa – Szczecin, TLK Pobrzeże Kraków – Kołobrzeg czy TLK Kossak Przemyśl – Szczecin. Warto wiedzieć, że PKP Intercity stawia również na większą częstotliwość kursowania na najchętniej wybieranych trasach, czyli w Beskidy, Sudety czy nad morze.

Przewoźnik zadbał również o to, aby podróżny był jak najlepiej poinformowany. I to na każdym etapie podróży. Planując podróż warto zajrzeć np. do tabel frekwencji na stronie www.intercity.pl. Pokazują aktualizowane codziennie zestawienia pociągów oraz zajętych miejsc. Z kolei bezpłatna aplikacja IC Mobile Navigator to bieżący podgląd kursowania pociągów na stacjach w całej Polsce. Również w czasie podróży możemy liczyć na pomoc, zapewnią ją informatorzy mobilni oraz dodatkowe punkty informacji na dworcach.

Udany wyjazd i relaks to także możliwość ekonomicznego, niedrogiego przejazdu. Wiedzą o tym osoby, które z wyprzedzeniem zaplanowały podróż. Kupując bilety na tydzień, albo dwa przed majówką, można było zaoszczędzić ok. 10-15%. Ale to nie koniec atrakcyjnych ofert PKP Intercity. Cały czas aktualna jest Weekendowa Biletomania – soboty i niedziele to pula biletów w cenie 29 zł za TLK i 49 zł za EIC. Można również zdecydować się na Bilet Podróżnika (TLK – 74 zł za klasę drugą, 104 zł za pierwszą) albo Weekendowy (TLK i EIC – 154 zł za klasę drugą, 247 zł za pierwszą). Marzy nam się rodzinny wypad? Warto skorzystać z Biletu Rodzinnego, który zapewnia aż 32% rabat.

A zatem pozostaje tylko wybrać kierunek, miejsce i zaplanować wyjątkową majówkę.