Zniżki dla podróżujących studentów
Nie tylko dzieci, młodzież i seniorzy mogą podróżować ze zniżką. Z promocyjnych cen czy tańszych biletów mogą też korzystać osoby, które jeszcze nie ukończyły 26. roku życia (niekoniecznie studenci), nauczyciele, dziennikarze czy niepełnosprawni. Świat zniżek i promocji jest naprawdę bogaty i pozwala sporo zaoszczędzić.
Powszechnie wiadomo, że ze zniżek mogą korzystać dzieci, młodzież i studenci (na podstawie ważnej legitymacji – wielu rodziców o tym zapomina, zwłaszcza jeśli mają dzieci ewidentnie w wieku szkolnym), a także emeryci i renciści. Warto pamiętać, że zniżki przysługują także za granicą, wystarczy tylko okazać stosowny dokument. Przed wyjazdem na wakacje najlepiej sprawdzić jakie mamy prawa i jakie zniżki nam przysługują. Czasem są to tańsze bilety, czasem darmowe przejazdy komunikacją miejską. Podróżującym – i nie tylko, bo w kraju też bywa przydatna – studentom można polecić Międzynarodową Legitymację Studencką ISIC. Wprowadzono ją by ujednolicić identyfikację studentów, jest honorowana w wielu krajach i chociaż trzeba za nią zapłacić to niesie naprawdę sporo zniżek i bonusów.
Osoby, które nie skończyły jeszcze 26 lat, mogą korzystać z przywilejów niezależnie od tego, czy jeszcze się uczą. W wielu krajach – jak chociażby we Francji – wystarczy potwierdzić swój wiek dowodem by móc kupić tańszy bilet do muzeum. Dobrym rozwiązaniem może okazać się też karta Euro <26, honorowana niemalże w całej Europie. To ubezpieczenie i zniżki w jednym, o jej zaletach można poczytać na www.euro26.org. Nauczyciele powinni zaopatrzyć się w Międzynarodową Legitymację Nauczycielską, która również zapewnia ubezpieczenie oraz zniżki na transport, bilety wstępów, zakwaterowanie w hotelu czy nawet posiłki w restauracji.