A może pokażemy psu Crufts – największą wystawę rasowych czworonogów

Dla wielu miłośników czworonogów wystawy to wydarzenia ważne oraz interesujące. Z jednej strony hodowcy ras psów małych, średnich i dużych wystawiają swoich podopiecznych, startują w konkurencjach. Wbrew pozorom nie jest to tylko i wyłącznie posunięcie marketingowe, korzystne dla hodowli. Wielu miłośników psów to osoby naprawdę dumne ze swych podopiecznych, zaangażowane w ich zdrowie, wygląd i szkolenie.

Fot: crufts.org.pl
Fot: crufts.org.pl

Niewątpliwie najbardziej znaną imprezą w tej dziedzinie jest wystawa Crufts, na którą przybywają tysiące pięknych czworonogów i jeszcze więcej widzów, miłośników psich piękności. Pierwszy oficjalny event pod nazwą Największy Pokaz Psa Cruft (Cruft’s Greatest Dog Show) miał miejsce ponad sto lat temu, w roku 1891. Od tego czasu impreza nie traci na atrakcyjności i stała się najbardziej prestiżowym wydarzeniem kynologicznym.

Fot: crufts.org.uk
Fot: crufts.org.uk

Na wystawie prezentowane są czworonogi różnych ras, gabarytów oraz urody. Niewątpliwie dla wielu gości prawdziwą atrakcją są rasy psów małych, które zawsze gromadzą szerokie grono widzów zachwyconych maleńkimi chihuahua, maltańczykami czy terierami. Ponadto ze względu na specyfikę i gabaryty miniaturowe czworonogi można bez trudu zabrać ze sobą na taką imprezę, również wtedy, kiedy jest się widzem tego spektakularnego wydarzenia.

Co prawda tegoroczna impreza już za nami – miała miejsce na początku marca (5-8/03). Warto jednak zaplanować wizytę w Birmingham, mieście, które słynie z atrakcji turystycznych. Coroczne spotkanie spod znaku Crufts odbywa się zawsze w marcu. Warto wiedzieć, że od 1991, czyli od setnej rocznicy, rasowe czworonogi mają aż cztery dni na rywalizację w różnych dyscyplinach, a impreza odbywa się na terenie National Exhibition Centre.
Niewątpliwie wyjazd (także z czworonogiem) na taką wystawę to znakomity pomysł i okazja do poznania historii i atrakcji Birmingham.