Narciarska zima w Tatrach

Za oknami całkiem pogodnie i ciepło, ale w kalendarzu jest listopad. Pomimo, że temperatura nie inspiruje do zimowych planów, na pewno nie zaszkodzi zastanowić się nad kierunkiem zimowej eskapady. Amatorzy białego szaleństwa nie powinni narzekać – w polskich i słowackich Tatrach czekają na nich całkiem interesujące nowości.

Fot:www.holidayinfo.sk
Fot:www.holidayinfo.sk

Na dobry początek zimowych zapowiedzi warto dowiedzieć się co nieco o atrakcjach po naszej stronie granicy. Otóż wielbiciele narciarskich wyjazdów mogą bez wahania wybrać się do Białki albo Bukowiny Tatrzańskiej. Choć niewątpliwie obydwie miejscowości są doskonale znane i cenione przez narciarzy. Najbliższy sezon zimowy to inauguracja dwóch bardzo potrzebnych inwestycji. W Białce Tatrzańskiej powstaje nowa kolejka krzesełkowa z Jankulowskiego Wierchu w kierunku Karniówki. Wyciąg ma liczyć 800 metrów i będzie w stanie przewieźć aż 3000 turystów w ciągu zaledwie godziny. Zgodnie z zapowiedziami narciarze będą przewożeni komfortowymi wagonikami. Wygodnie będzie także turystom, którzy skuszą się na wyjazd do Bukowiny i skorzystają z nowego wyciągu krzesełkowego. Komfortowe, osłonięte kopułą przeciwwiatrową krzesełka, przewiozą narciarzy na trasie o długości 1000 metrów. Również tu możliwości kolejki są imponujące – przejedzie nią około 2700 osób w ciągu godziny. Turystów ucieszy zapewne fakt, że na nowe trasy zapraszają popularne ośrodki narciarskie – Rusin-Ski oraz Kotelnica Białczańska.

A co po słowackiej stronie? Tu na turystów będą czekały nie tylko nowe wyciągi, ale również nowiutkie, atrakcyjne trasy zjazdowe. W ośrodku Ski Bachledowa obok nowych tras pojawi się też strefa dla małych amatorów narciarstwa. Ponadto na turystów czekają nowe wyciągi, które mają działać już od Bożego Narodzenia. Będą to 6-osobowa kolejka krzesełkowa w ośrodku Zverovka – Spalona Dolina w Zachodnich Tatrach oraz wyciąg krzesełkowy 4-osobowy w ośrodku Ździar – Strednica, w którym ruszą także dwie nowe trasy zjazdowe o łącznej długości 1300 m.

Przeczytaj także Ciekawe atrakcje w Kościelisku i okolicach