Rodzinne atrakcje – nie tylko na wakacje

Wspólne wyjazdy, czas spędzany rodzinnie i atrakcyjnie… Niekoniecznie muszą być to wakacje, ferie, czyli co najmniej dwa tygodnie na relaks. Szczególnie, że nie brakuje atrakcji, które warto brać pod uwagę, układając np. weekendowe plany. Czyż miejsce o tak fascynującej nazwie jak Afrykarium albo największy park tematyczny w Europie, mogą zawieść oczekiwania młodszych i starszych odkrywców?

fot:afrykarium.com.pl
fot:afrykarium.com.pl

Afrykarium. to nowe miejsce na mapie atrakcji turystycznych. Mieści się na terenie doskonale znanego wrocławskiego ZOO. Afrykarium jest jeszcze gorącą nowością, ponieważ oddano je do użytku pod koniec października tego roku. Afrykarium to flora i fauna tajemniczego Czarnego Lądu, kompleks wyjątkowy w skali światowej. To akwaria, baseny, zbiorniki wodne, bajeczna rafa koralowa, flora charakterystyczna dla Afryki. To również imponujące zwierzęta – hipopotamy, manaty, czyli syreny morskie, krokodyle nilowe, uchatki, pingwiny tońce. Można tu podziwiać groźne rekiny, niezwykłe ryby pelagiczne, płaszczki itp. Oczywiście na terenie obiektu nie zabraknie sal konferencyjnych, edukacyjnych, tarasu widokowego, a także sklepów z pamiątkami i restauracji.

fot.wwwjuraparkkrasiejow.pl
fot.wwwjuraparkkrasiejow.pl

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie k/Opola to kolejna propozycja na rodzinny wypad. Warto wiedzieć, że jest to największy park tematyczny w Europie. Ponadto niedawno obiekt został zwycięzcą plebiscytu na Najlepszy Produkt turystyczny roku 2014 w ocenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodzony, certyfikowany Park w Krasiejowie tworzą Jura Park oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Jura Park przybliża losy dinozaurów, obejmuje 1,5 km trasę z 250 modelami zwierząt kopalnych (dinozaurów). Niewątpliwie perełką jest tu ogromny, ok. 60 metrowy Amficelias. Park Nauki i Ewolucji Człowieka, oddany do użytku w czerwcu tego roku, to podróż w roli temponautów przez dzieje i historię Ziemi. Mówiąc o atrakcjach parku w Krasiejowie, nie można pominąć tunelu czasu, kina 5D, plaży i placu zabaw dla najmłodszych.