Udana wycieczka, wymarzone wakacje we Włoszech

Wakacje we Włoszech nie wymagają szczególnej rekomendacji, można nawet powiedzieć, że to wręcz wymarzona destynacja. Zarówno dla wytrawnych turystów, doświadczonych podróżników, jak i dla osób, które stawiają pierwsze kroki w poznawaniu Europy.

mediolan
Mediolan
Fot: Shutterstock

Poszukując pomysłów na interesujące wycieczki warto zaufać doświadczeniu, jakie bez wątpienia stoi za propozycjami LOT Travel. Jeśli chodzi o udane wycieczki, urlop czy wakacje Włochy to mocny punkt oferty tego biura.

Na uwagę zasługują na pewno „miejskie” wycieczki, do tak atrakcyjnych miejsc jak Wenecja i Mediolan. Atutem jest tematyczne podejście, przy czym np. w przypadku Mediolanu mamy naprawdę szerokie spektrum – motto wyprawy brzmi „Mediolan – weekend w stolicy mody, historii i clubbingu”. W praktyce oznacza to, że będzie można poznać zarówno zabytki i historię miasta (muzea, historyczne dzielnice), jak również najlepsze kawiarnie, restauracje, kluby oraz słynne butiki i galerie handlowe.

mediolan nocą
Mediolan
Fot: lottravel.com

Kolejna propozycja kusi hasłem „Wenecja – miasto Casanovy”. Nie dajmy się jednak zwieść, nie będzie to tylko poznawanie historii słynnego uwodziciela. W ramach wycieczki uczestnicy będą mieli możliwość poznania miasta od strony historii i najlepszych knajp. Niewątpliwie „gwoździem programu” będzie 3-godzinny rejs po wyspach Murano, Burano, Torcello.

wenecja i rejs gondolą
Wenecja
Fot: lottravel.com

Zimowe wakacje we Włoszech najlepiej rekomenduje motto kolejnej wycieczki – „Narciarskie szaleństwo we włoskich Alpach”. Tym razem LOT Travel zaprasza do Sauze d’Oulx. Jest to miejscowość położona malowniczo w regionie narciarskim Via Lattea (Droga Mleczna). Komfortowy hotel, bliskość tras narciarskich, piękne, alpejskie krajobrazy to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na turystów zainteresowanych tą ofertą.

alpy
Alpy włoskie
Fot: lottravel.com

Pamiętajmy, że do słonecznej Italii jeździmy nie tylko na plażę, a miejskie atrakcje nie kończą się na Rzymie. Jeśli chodzi o udane wycieczki czy wakacje Włochy to naprawdę wiele możliwości, które przybliża nam LOT Travel.

Odwiedź także wpis Wyjątkowa wycieczka, udane wczasy – włoskie miasta czekają